Fénylő egészséges szőr-és bőr és erős töredezésmentes karmok támogatója.
Ajánlott aktív munkakutyáknak az izomzat fenntartásához, a megfelelő belső szervek működéséhez, és vérképzés hozzásegítésére,
korpás, fénytelen szőrzet, száraz bőr esetén, vedléskor.
A B vitaminok teljes repertoárját felvonultatja: B1- (tiamin) B2- (riboflavin), B3- (niacin), B5- (pantoténsav), B6- (piridoxin), B7- (biotin) és B9- (folsav) vitaminokban is gazdag.
A benne lévő cink, a szelén és a vas támogatják az immunrendszer működését.
Mit tartalmaz a sörélesztő, tulajdonképpen a B vitaminok tárháza, és ezek a vitaminok milyen fontos élettani szerepeket töltenek be?
Verseny és munkakutyáknál elengedhetetlen kiegészítő.
B1-vitamin, azaz tiamin
A tiamin (tiamin-pirofoszfát koenzim) a szénhidrátok, zsírok, aminosavak, az alkohol, valamint a glükóz anyagcseréjében játszik kulcsszerepet.
Támogatja az idegműködést és a szív egészségét.
Mint minden B-komplexbe tartozó vitamin, a tiamin is vízben oldódik, a napi szükséglet felnőtt férfiaknak 1,2 mg, felnőtt nőknek 1,1 mg, míg szoptatás alatt 1,5 mg. Ha túl keveset viszünk be belőle, a hiányállapot korai tünetei lehetnek: étvágycsökkenés, hasi diszkomfort, székrekedés, kimerültség, ingerlékenység, memória- és alvászavarok, mellkasi fájdalmak. A kóros tiaminhiány nagyon súlyos betegséget, beriberit okozhat, amelynek tünetei: izomgyengeség, koordinációs zavar, étvágytalanság, idegesség, lábizületek fájdalma, szívmegnagyobbodás. Az enyhébb tiaminhiány fogyással, a szívelégtelenséggel és az idegrendszer működési zavarával járhat.
B2-vitamin, azaz riboflavin
A riboflavin (gyógyszerkönyvi nevén Riboflavinum, de G-vitaminként is ismert) fontos szerepet játszik a fehérjék és szénhidrátok anyagcseréjében.
Az ajánlott riboflavinbevitel nőknek 1,2 mg, férfiaknak 1,5 mg naponta (az életkor előrehaladtával csökken), terhesség alatt a kismamák számára 1,5 mg, szoptatás alatt 1,6 mg ajánlott. Ha túl keveset viszünk be belőle, a hiányállapot a bőr kisebesedését okozhatja a szájban, a szemkörnyéken és a nemi szerveken.
B3-vitamin, azaz niacin vagy nikotinsav
A sejtanyagcserében létfontosságú szerepe van. Súlyos esetben a niacinhiány következtében felléphet a pellagra, amelynek jellemzője a bőr gyulladása, a nyálkahártyák elváltozása, gyomor- és béltünetek, valamint idegrendszeri-pszichés tünetek, szellemi leépülés is lehet a következménye.
B5-vitamin, azaz pantoténsav
Alapvető szerepet játszik a szénhidrátok, lipidek és egyes aminosavak lebontásában.
Hiánya a különböző mikroorganizmusok elszaporodását okozhatja a szervezetben, és kellemetlen tünetekkel, rossz közérzettel, hasfájással, a bőr égő-viszkető fájdalmával járhat, főként a lábon.
B6-vitamin (piridoxin)
A B6-vitamin a piridoxál-foszfát koenzim alkotórésze, amely az aminosavak anyagcseréjében működik közre.
Fontos az idegrendszer, a bőr és a vér egészsége szempontjából.
Viszonylagos hiánya többek között növekedéslassulást, bőrgyulladást, görcsös rángásokat és vérszegénységet okoz.
Nagy mennyiségben toxikus lehet, ezért vigyázni kell az adagolással.
B7-vitamin (régebben H-vitaminnak is nevezték), azaz biotin
A zsírok és fehérjék anyagcseréjében fontos szerepet játszik, valamint katalizálja más anyagok beépülését a sejtekbe.
Hiánybetegsége a nyelven és a bőrön jelentkező dermitisz.
B9-vitamin, azaz folsav
A fólsav (folacin) nagyon fontos vitamin, kulcsszerepe van a magzati idegrendszer fejlődésében, és egész életen át a vörösvérsejtek termelésében.
Ezenkívül az aminosavak, a purinok és pirimidinek anyagcseréjének számos reakciójában koenzimként működik.
A szervezetben elégtelen mennyisége a növekedés mérséklődését, valamint vérszegénységet okoz.
Összetevők : 100% sörélesztő /inaktív/
AJÁNLOTT NAPI ADAG:
6g / 15kg
1 mérőkanál kb. 5-6g
egységár: 14250 Ft/ kg